SCANDALOS. Un arbitru din România, ALERGAT ŞI BĂTUT de fotbalişti chiar pe teren | VIDEO

Imaginile par desprinse dintr-un film cu cascadorii râsului. Bietul arbitru a luat o decizie care i-a supărat atât de tare pe fotbalişti încât l-au luat la bătaie.

Meciul dintre CSM Olteniţa şi Viitorul Soldanu nu s-a terminat deloc bine, nici pentru oaspeţi şi nici pentru arbitru. În minutul 50, meciul părea deja decis, scorul fiind 5-1 pentru gazde. Cu toate astea, decizia arbitrului de a-i acorda unui fotbalist al oaspeţilor şi cel de-al doilea cartonaş galben, implicit eliminarea, a încins spiritele mult mai mult decât s-ar fi aşteptat oricine. Arbitrul a simţit ameninţarea din partea fotbaliştilor aşa că a rupt-o la fugă. Totuşi unul dintre jucători l-a prins şi a apucat să îi dea câţiva pumni sănătoşi. După ce spiritele s-au liniştit puţin, arbitrul serios şifonat a pus capăt meciului înainte de expirarea celor 90 de minute, urmând ca rezultatul şi sancţiunile să se decidă la masa verde. Agresorul riscă să fie suspendat pe viaţă din activitatea sportivă şi chiar să se aleagă cu dosar penal pentru vătămare corporală, mai scrie olteniteanul.ro. <iframe width="480" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/R__3VLl27xQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>