Pentru a le veni în ajutor vă oferim topurile celor mai bune licee din ţară, realizate în 2013 în urma repartizării computerizate, şi ultima medie a celor admişi în aceste licee. De asemenea, în cele ce urmează sunt cuprinse şi liceele mai puţin performante şi ultimele medii la admitere.

Bucureşti:

1. Colegiul Naţional "Gheorghe Lazăr", Ştiinţe sociale – 9,63

2. Colegiul Naţional "Sfântul Sava", Filologie – 9,59

3. Colegiul Naţional "Mihai Viteazul", Matematică-informatică – 9,57

4. Colegiul Naţional de informatică "Tudor Vianu", Matematică-informatică – 9,50

5. Colegiul Naţional "Gheorghe Şincai", Filologie – 9,31

6. Colegiul Naţional "Spiru Haret", Filologie – 9,11

7. Colegiul Naţional Bilingv  "George Coşbuc", Filologie bilingv angleză – 9,24

8. Colegiul Naţional "Grigore Moisil", Matematică-informatică – 9,09

9. Colegiul Naţional "Cantemir Vodă", Ştiinţe sociale – 8,95

10. Colegiul Naţional "Matei Basarab", Matematică-informatică – 8,82

Constanţa:

1-  LICEUL TEORETIC 'OVIDIUS' CONSTANTA   –  9.5

2- LICEUL TEORETIC 'TRAIAN' CONSTANTA    –  9.29

3- COLEGIUL NATIONAL 'MIRCEA CEL BATRIN' CONSTANTA   – 9.17

4- COLEGIUL NATIONAL 'MIHAI EMINESCU' CONSTANTA   –  9,01

5- LICEUL TEORETIC 'CALLATIS' MANGALIA –   8.92

6- LICEUL TEORETIC 'DECEBAL' CONSTANTA  –  8.92

7- COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC 'CONSTANTIN BRATESCU' CONSTANTA   -8.75

8- LICEUL TEORETIC 'LUCIAN BLAGA' CONSTANTA  –  8.6

9- GRUP SCOLAR INDUSTRIAL DE ELECTROTEHNICA SI TELECOMUNICATII CONSTANTA   –  8.59

10-  GRUP SCOLAR 'GEORGE EMIL PALADE' CONSTANTA  –  8.51

Bihor:

LICEUL TEOLOGIC BAPTIST "EMANUEL" ORADEA – 9.12

2 – LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL "BETEL" ORADEA – 8.76

3 – LICEUL PEDAGOGIC "I.VULCAN" ORADEA – 8.4

4 – LICEUL TEORETIC AUREL LAZAR ORADEA – 8.34

5 – LICEUL TEORETIC "O.GHIBU" ORADEA – 8.23

6 – COLEGIUL TEHNIC "A.ROMAN" ALESD – 8.02

7 – COLEGIUL NATIONAL "M.EMINESCU" ORADEA – 7.97

8 – LIC.TEORETIC "L.BLAGA" ORADEA – 7.97

9 – COLEGIUL TEHNIC "T.VUIA" ORADEA – 7.83

10 – GR.SC."V.VOICULESCU" ORADEA – 7.82

11 – COLEGIUL TEHNIC "M.VITEAZUL" ORADEA – 7.81

12 – COLEGIUL ECONOMIC "P.COSMA" ORADEA – 7.57

 

Maramureş:

 

1 – COLEGIUL NATIONAL "VASILE LUCACIU" BAIA MARE – 8.82

2 – COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE SINCAI" BAIA MARE – 8.72

3 – LICEUL "REGELE FERDINAND" SIGHETU MARMATIEI – 8.67

4 – COLEGIUL ECONOMIC "NICOLAE TITULESCU" BAIA MARE – 8.48

5 – COLEGIUL NATIONAL "DRAGOS VODA" SIGHETU MARMATIEI – 8.35

6 – LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA" BAIA MARE – 8.24

7 – GRUPUL SCOLAR SANITAR BAIA MARE – 8.04

8 – COLEGIUL TEHNIC "GEORGE BARITIU" BAIA MARE – 7.98

9 – LICEUL TEORETIC "BOGDAN VODA" VISEU DE SUS – 7.93

10 – GRUPUL SCOLAR PENTRU INDUSTRIE MICA SI SERVICII SIGHETU MARMATIEI – 7.66

Botoşani:

1 – COLEGIUL ECONOMIC "OCTAV ONICESCU" BOTOSANI – 8.59

2 – COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" BOTOSANI – 8.57

3 – COLEGIUL NATIONAL "GRIGORE GHICA" DOROHOI – 8.30

4 – LICEUL DE STIINTE ALE NATURII "GRIGORE ANTIPA" BOTOSANI – 8.21

5 – LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA" – 8.13

6 – GRUP SCOLAR DARABANI – 7.87

7 – LICEUL TEORETIC "ANASTASIE BASOTA" POMIRLA – 7.83

8 – COLEGIUL NATIONAL "A.T.LAURIAN" BOTOSANI – 7.76

9 – GRUPUL SCOLAR "DR. MIHAI CIUCA" – 7.52

10 – GRUP SCOLAR COTUSCA – 7.46

Galaţi:

1- COLEGIUL NATIONAL "VASILE ALECSANDRI" GALATI –    9,18

2- COLEGIUL NATIONAL "COSTACHE NEGRI" GALATI  –    8,91

3- COLEGIUL NATIONAL "M.KOGALNICEANU" GALATI –    8,73

4- LICEUL TEORETIC "DUNAREA" GALATI  –   8,52

5- LICEUL TEORETIC "SPIRU HARET" TECUCI  –   8,32

6- LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA" GALATI  –   8,11

7- COLEGIUL NATIONAL "CALISTRAT HOGAS" TECUCI –    8,06

8- LICEUL CU PROGRAM SPORTIV GALATI   –  7,81

9-  GRUPUL SCOLAR "SF.MARIA" GALATI   –  7,72

10- GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL "GH.ASACHI" GALATI   –  7,70

Brăila:

1.COLEGIUL NATIONAL "GH.M. MURGOCI" BRAILA – 9.18

2- COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE BALCESCU" BRAILA – 9.01

3- LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA" BRAILA – 8.32

4- LICEUL TEORETIC "PANAIT CERNA" BRAILA – 8.27

5- LICEUL PEDAGOGIC "D.P.PERPESSICIUS"BRAILA – 8.2

6- COLEGIUL ECONOMIC "ION GHICA" BRAILA – 8.04

7- LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BRAILA – 7.88

8- COLEGIUL NATIONAL "ANA ASLAN" BRAILA – 7.77

9- LICEUL TEORETIC "MIHAIL SEBASTIAN" BRAILA – 7.58

10- LICEUL TEORETIC "C.ANGELESCU" IANCA – 7.24

Mehedinti:

1- COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE TITEICA"  –    8.3

2- COLEGIUL ECONOMIC "THEODOR COSTESCU"  –    8.19

3- COLEGIUL NATIONAL "TRAIAN"  –    8.1

4- COLEGIUL TEHNIC "DECEBAL"   –  7.53

5- COLEGIUL TEHNIC "DOMNUL TUDOR"   –   7.31

6- GRUP SCOLAR AGRICOL HALINGA    –  7.25

7- LICEUL PEDAGOGIC "STEFAN ODOBLEJA"  –    7.19

8- LICEUL TEORETIC " TRAIAN LALESCU"  –    7.13

9- COLEGIUL TEHNIC "LORIN SALAGEAN"  –  6.92

10- GRUPUL SCOLAR "MATEI BASARAB"   –   6.63

Giurgiu:

1- COLEGIUL NATIONAL "I MAIORESCU" GIURGIU  –  8.07

2- LICEUL TEORETIC "TUDOR VIANU" GIURGIU  – 8.01

3- LICEUL TEORETIC "NICOLAE CARTOJAN" GIURGIU  –  7.13

4- GRUPUL SCOLAR ECONOMIC ADMINISTRATIV 'ION BARBU' GIURGIU      7.12

5- GRUPUL SCOLAR "UDRISTE NASTUREL" HOTARELE   – 7.07

6- GRUPUL SCOLAR NAVAL'VICEAMIRAL IOAN BALANESCU'  – 7,00

7- GRUP SCOLAR MIHAILESTI   – 6.69

8- GRUPUL SCOLAR "MIRON NICOLESCU" GIURGIU –   6.5

9- GRUPUL SCOLAR 'DIMITRIE BOLINTINEANU' BOLINTIN-VALE  –  6.12

10- GRUPUL SCOLAR AGRICOL CALUGARENI   –   5.94

Prahova:

1- COLEGIUL NATIONAL "ION LUCA CARAGIALE" PLOIESTI   – 9.12

2- COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" PLOIESTI  –  9.1

3- COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE GRIGORESCU" CAMPINA –  8.99

4- LICEUL TEORETIC "NICHITA STANESCU" PLOIESTI  –  8.88

5- LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU IOAN CUZA" PLOIESTI   –   8.69

6- LICEUL PEDAGOGIC PLOIESTI    -8.49

7- LICEUL TEORETIC "GRIGORE TOCILESCU" MIZIL   – 8.43

8- COLEGIUL "MIHAIL CANTACUZINO" SINAIA   –  8.21

9- COLEGIUL "SPIRU HARET" PLOIESTI    – 8.19

10 -COLEGIUL NATIONAL "NICOLAE IORGA" VALENII DE MUNTE  – 8,00

Arges:

1- COLEGIUL NATIONAL "VLAICU VODA" CURTEA DE ARGES  –  9.07

2- COLEGIUL NATIONAL "ZINCA GOLESCU" PITESTI   –  9.04

3- COLEGIUL ECONOMIC "MARIA TEIULEANU" PITESTI  –  8.89

4- LICEUL TEORETIC "ION BARBU" PITESTI   –   8.68

5- COLEGIUL NATIONAL "I.C. BRATIANU" PITESTI    –  8.66

6- GRUP SCOLAR "ION CANTACUZINO" PITESTI   –   8.56

7- COLEGIUL NATIONAL "DINICU GOLESCU" CAMPULUNG    –  8.39

8- GRUP SCOLAR "FERDINAND I" CURTEA DE ARGES   –  8.24

9- GRUP SCOLAR DE CHIMIE INDUSTRIALA PITESTI   –   8.2

 

Covasna:

1- LICEUL TEORETIC "NAGY MOZES" TG.SECUIESC –  8.29

2- SCOALA NORMALA "BOD PETER" TG.SECUIESC  –   8,00

3- LICEUL TEOLOGIC REFORMAT SF.GHEORGHE    –  7.83

4- LICEUL TEORETIC "MIKES KELEMEN" SF.GHEORGHE     – 7.83

5- LICEUL TEORETIC "SZEKELY MIKO" SF.GHEORGHE   –   7.79

6- LICEUL TEOLOGIC REFORMAT TG.SECUIESC    –  7.75

7- GRUP SCOLAR ECONOMIC – ADMINISTRATIV BERDE ARON SF.GHEORGHE   –   7.59

8- GRUP SCOLAR "CONSTANTIN BRANCUSI" SF.GHEORGHE  –    7.34

9- COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" SF.GHEORGHE  –    6.86

10- GRUP SCOLAR "KOS KAROLY" SF.GHEORGHE  –    6.79

Bacau:

1 – COLEGIU NATIONAL "G.VRANCEANU" BACAU – 9.05

2 – COLEGIUL NATIONAL "FERDINAND I" BACAU – 9.05

3 – LICEUL TEORETIC "S.HARET" MOINESTI – 8.77

4 – COLEGIUL NATIONAL "V.ALECSANDRI" BACAU – 8.72

5 – COLEGIUL NATIONAL "GR.MOISIL" ONESTI – 8.64

6 – COLEGIUL ECONOMIC "ION GHICA" BACAU – 8.59

7 – COLEGIUL NATIONAL "D.CANTEMIR" ONESTI – 8.58

8 – COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "STEFAN CEL MARE" BACAU – 8.48

9 – LICEUL TEOLOGIC ROMANO-CATOLIC "SF.IOSIF" BACAU – 8.39

10 – COLEGIUL TEHNIC "GRIGORE COBALCESCU"MOINESTI – 7.97

11 – COLEGIUL TEHNIC "DIMITRIE GHICA" COMANESTI – 7.92

Dambovita:

1-COLEGIUL NATIONAL 'CONSTANTIN CARABELLA' TARGOVISTE- 9.24

2- COLEGIUL ECONOMIC 'ION GHICA' TARGOVISTE    – 8,68

3- COLEGIUL NATIONAL 'IENACHITA VACARESCU' TARGOVISTE  –  8.66

4- COLEGIUL NATIONAL 'VLADIMIR STREINU' GAESTI   – 8.51

5- LICEUL TEORETIC 'PETRU CERCEL' TARGOVISTE  – 8.25

6- COLEGIUL NATIONAL 'CONSTANTIN CANTACUZINO' TARGOVISTE  –    8.09

7- LICEUL TEORETIC 'IANCU C. VISSARION' TITU   –   7.71

8- LICEUL 'ION HELIADE RADULESCU' TARGOVISTE  –  7.66

9- COLEGIUL NATIONAL 'NICOLAE TITULESCU' PUCIOASA -7.61

10- GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL 'VOIEVODUL MIRCEA' TARGOVISTE – 7.56

 Ialomita:
1- COLEGIUL NATIONAL 'M.VITEAZUL' SLOBOZIA  –   8.41

2- LICEUL TEORETIC 'GRIGORE MOISIL' URZICENI    –  8.16

3- LICEUL DE ARTA 'IONEL PERLEA' SLOBOZIA  –  7.89

4- LICEUL TEORETIC 'CAROL I' FETESTI   – 7.84

5- LICEUL PEDAGOGIC 'MATEI BASARAB' SLOBOZIA  –     7.71

6- GRUP SCOLAR 'AL.IOAN CUZA' SLOBOZIA    –  7.41

7- GRUP SCOLAR 'SF.ECATERINA' URZICENI    –   7.25

8- LICEUL TEORETIC 'PAUL GEORGESCU ' TANDAREI   – 7.16

9- GRUP SCOLAR CONSTR.CAI FERATE FETESTI   –   6.94

10- GRUP SCOLAR 'MIHAI EMINESCU' SLOBOZIA  –  6.82

Gorj:

1- COLEGIUL NATIONAL "ECATERINA TEODOROIU" TG-JIU   –   8.97

2- COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET" TG-JIU    –  8.7

3- COLEGIUL NATIONAL "TUDOR VLADIMIRESCU" TG-JIU   –  8.59

4- COLEGIUL COMERCIAL "VIRGIL MADGEARU" TG-JIU  –  8.45

5- LICEUL TEOLOGIC TG-JIU  –   8.17

6- LICEUL CU PROGRAM SPORTIV TG-JIU    –  8.11

7- COLEGIUL NATIONAL "GEORGE COSBUC" MOTRU   –  8,00

8- GRUP SCOLAR ENERGETIC NR.1 (EC.TEODOROIU) TG-JIU   –   7.92

9- COLEGIUL TEHNIC MOTRU    –  7.69

10- COLEGIUL TEHNIC "G-RAL GHEORGHE MAGHERU" TIRGU-JIU  –  7.68

Hunedoara:

1- LICEUL DE INFORMATICA PETROSANI   –   8.3

2- LICEUL TEORETIC "MIHAI EMINESCU" PETROSANI   –   8.27

3- LICEUL TEORETIC 'TRAIAN' DEVA   –   8.25

4- COLEGIUL NATIONAL 'DECEBAL' DEVA   –   7.82

5- LICEUL TEORETIC LUPENI   –   7.82

6- COLEGIUL ECONOMIC "HERMES" PETROSANI   –   7.69

7- COLEGIUL ECONOMIC 'EMANUIL GOJDU' HUNEDOARA   –   7.66

8- LICEUL TEORETIC 'SILVIU DRAGOMIR' ILIA    –   7.57

9- COLEGIUL TEHNIC 'TRANSILVANIA' DEVA  –    7.56

10- COLEGIUL NATIONAL 'AVRAM IANCU' BRAD   –   7.51

Neamt:

1- COLEGIUL NATIONAL "ROMAN-VODA" ROMAN  –   8,85

2- COLEGIUL NATIONAL "PETRU RARES" PIATRA NEAMT  –   8,81

3- COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA PIATRA NEAMT    – 8,67

4- COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE" TARGU NEAMT  –   8,59

5- COLEGIUL NATIONAL "CALISTRAT HOGAS" PIATRA NEAMT  –   8,40

6- LICEUL ECONOMIC "VASILE CONTA" TARGU NEAMT   –  8,29

7- GRUPUL SCOLAR ECONOMIC-ADMINISTRATIV PIATRA NEAMT  –   8,26

8- GRUPUL SCOLAR "VASILE SAV" ROMAN  – 8,22

9- LICEUL PEDAGOGIC "GHEORGHE ASACHI" PIATRA NEAMT   –  7,93

10- LICEUL COMERCIAL "SPIRU HARET" PIATRA NEAMT  –   7,90

Sibiu:

1- COLEGIUL NATIONAL "O.GOGA" SIBIU  –   8,78

2- COLEGIUL NATIONAL "SAMUEL VON BRUKENTHAL" SIBIU  –   8,72

3- COLEGIUL ECONOMIC "G.BARITIU" SIBIU   –  8,63

4- COLEGIUL NATIONAL "GH.LAZAR" SIBIU   –  8,36

5- LICEUL TEORETIC "C.NOICA" SIBIU  –   8,32

6- LICEUL TEORETIC "AXENTE SEVER" MEDIAS   –  7,90

7- COLEGIUL AGRICOL "D.P.BARCIANU" SIBIU   –  7,86

8- GRUPUL SCOLAR AGRICOL "TIMOTEI CIPARIU" DUMBRAVENI  –   7,53

9- GRUPUL SCOLAR "AVRAM IANCU" SIBIU   –   7,51

10- COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC "A.SAGUNA" SIBIU   –  7,48

Brasov:

1 – COLEGIUL DE STIINTE ALE NATURII 'EMIL RACOVITA' BRASOV – 9.21

2 – COLEGIUL DE STIINTE 'GRIGORE ANTIPA' BRASOV –     9.21

3 – COLEGIUL NATIONAL 'ANDREI SAGUNA' BRASOV-   9.15

4 – COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA 'GRIGORE MOISIL' BRASOV    –  8.67

5 – COLEGIUL NATIONAL 'DOAMNA STANCA' FAGARAS  –   8.58

6 – COLEGIUL NATIONAL 'DR. IOAN MESOTA' BRASOV  –     8.49

7- COLEGIUL NATIONAL ECONOMIC 'ANDREI BARSEANU' BRASOV       8.49

8 – COLEGIUL NATIONAL 'RADU NEGRU' FAGARAS  –    8.48

9 – COLEGIUL NATIONAL 'UNIREA' BRASOV   –    8.43

10 – LICEUL 'ANDREI MURESANU' BRASOV –     8.29

Mures:

  1. COLEGIUL ECONOMIC "TRANSILVANIA" TG MURES – 8.74

    2- COLEGIUL NATIONAL "UNIREA" TG MURES – 8.74

    3- GRUP SCOLAR "GHEORGHE MARINESCU" TG MURES- 8.57

    4- LICEUL PEDAGOGIC "MIHAI EMINESCU" TG MURES – 8.57

    5- LICEUL TEORETIC "BOLYAI FARKAS" TG MURES – 7.87

    6- GRUP SCOLAR "IOAN BOJOR" REGHIN – 7.87

    7- LICEUL TEOLOGIC REFORMAT TG MURES – 7.66

    8- GRUP SCOLAR "PETRU MAIOR" REGHIN – 7.58

    9- COLEGIUL ECONOMIC "TRANSILVANIA" TG MURES – 7.48

    10- GRUP SCOLAR "ELECTROMURES" TG MURES – 7.24

Top Alba:

1 – COLEGIUL ECONOMIC "DIONISIE POP MARTIAN" ALBA IULIA – 8.87

2 – COLEGIUL NATIONAL "HOREA CLOSCA SI CRISAN" ALBA IULIA – 8.5

3 – COLEGIUL TEHNIC "APULUM" ALBA IULIA – 8.15

4 – SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX "MITROPOLIT SIMION STEFAN" ALBA IULIA – 8.14

5 – COLEGIUL NATIONAL "AVRAM IANCU" CIMPENI – 8.01

6 – COLEGIUL TEHNIC "DORIN PAVEL" ALBA IULIA – 7.73

7 – COLEGIUL NATIONAL "LUCIAN BLAGA" SEBES – 7.66

8 – GRUP SCOLAR FORESTIER CIMPENI – 7.63

9 – COLEGIUL NATIONAL "INOCHENTIE MICU CLAIN" BLAJ – 7.53

10 – COLEGIUL TEHNIC "I.D.LAZARESCU" CUGIR – 7.43

11 – COLEGIUL NATIONAL "DAVID PRODAN" CUGIR – 7.37

Suceava:

1 – COLEGIUL NATIONAL "PETRU RARES" SUCEAVA  –  9.00

2 – COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" SUCEAVA – 8.74

3 – COLEGIUL NATIONAL "STEFAN CEL MARE" SUCEAVA – 8.72

4 – COLEGIUL NATIONAL "EUDOXIU HURMUZACHI" RADAUTI – 8.71

5 – COLEGIUL ECONOMIC "DIMITRIE CANTEMIR" SUCEAVA – 8.66

6 – COLEGIUL DE ARTA "CIPRIAN PORUMBESCU" SUCEAVA – 8.47

7 – COLEGIUL TEHNIC RADAUTI – 8.37

8 – COLEGIUL NATIONAL "NICU GANE" FALTICENI – 8.33

9 – COLEGIUL NATIONAL "DRAGOS VODA" CIMPULUNG MOLDOVENESC -8.12

10 – LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA – 7.98

Satu Mare:

1 – COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU" SATU MARE – 8.59

2 – LICEUL TEORETIC NEGRESTI OAS – 8.23

3 – LICEUL TEORETIC GERMAN "JOHANN ETTINGER" SATU MARE – 7.92

4 – GRUP SCOLAR "IONITA G. ANDRON" NEGRESTI-OAS – 7.9

5 – COLEGIUL NATIONAL "IOAN SLAVICI" SATU MARE – 7.85

6 – COLEGIUL NATIONAL "DOAMNA STANCA" SATU MARE – 7.72

7 – GRUP SCOLAR ARDUD – 7.52

8 – COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI SI TELECOMUNICATII "ION I. C. BRATIANU" SATU MARE – 7.43

9 – GRUP SCOLAR DE INDUSTRIE ALIMENTARA SATU MARE – 7.42

10 – GRUP SCOLAR INDUSTRIAL CONSTRUCTII DE MASINI "UNIO" SATU MARE – 7.29

Salaj:

1 – COLEGIUL TEHNIC "ALESANDRU PAPIU ILARIAN" ZALAU – 8.57

2 – COLEGIUL NATIONAL "SILVANIA" ZALAU – 8.56

3 – GRUP SCOLAR "MIHAI VITEAZUL" ZALAU – 7.94

4 – COLEGIUL NATIONAL "SIMION BARNUTIU" SIMLEU SILVANIEI – 7.55

5 – GRUP SCOLAR "VOIEVODUL GELU" ZALAU – 7.41

6 – COLEGIUL TEHNIC "IULIU MANIU" SIMLEU SILVANIEI – 7.27

7 – LICEUL REFORMAT "WESSELENYI" ZALAU – 7.15

8 – LICEUL TEORETIC "ION AGARBICEANU" JIBOU – 7.09

9 – GRUP SCOLAR "IOACHIM POP" ILEANDA – 7.08

10 – GRUP SCOLAR "IOAN OSSIAN" SIMLEU SILVANIEI – 7.06

Bistrita-Nasaud:

1- GRUP SCOLAR SANITAR   –   7.94

2- LICEUL TEORETIC "SOLOMON HALITA" SINGEORZ-BAI   –   7.82

3- COLEGIUL TEHNIC "INFOEL" BISTRITA  –   7.78

4- GRUPUL SCOLAR ECONOMIC, ADMINISTRATIV SI DE SERVICII NASAUD  –    7.72

5- GRUP SCOLAR "ION CAIAN ROMANUL" CAIANU MIC  –    7.71

6- LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BISTRITA    –  7.69

7- COLEGIUL NATIONAL "PETRU RARES" BECLEAN    –   7.68

8- GRUP SCOLAR SILVIC NASAUD    –  7.47

9- COLEGIUL NATIONAL "GEORGE COSBUC" NASAUD   –   7.27

10- COLEGIUL NATIONAL "LIVIU REBREANU" BISTRITA   –   7.21

Vaslui:
1 – COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE ROSCA CODREANU" BIRLAD – 8.64

2 – LICEUL TEORETIC "MIHAIL KOGALNICEANU" VASLUI – 8.63

3 – LICEUL TEORETIC "CUZA VODA" HUSI – 8.44

4 – COLEGIUL ECONOMIC "ANGHEL RUGINA" VASLUI – 8.07

5 – LICEUL TEORETIC "MIHAI EMINESCU" BIRLAD – 7.95

6 – LICEUL PEDAGOGIC "AL. VLAHUTA" BIRLAD – 7.63

7 – LICEUL TEORETIC "EMIL RACOVITA" VASLUI – 7.41

8 – GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL "STEFAN PROCOPIU" VASLUI – 7.15

9 – COLEGIUL AGRICOL "DIMITRIE CANTEMIR" HUSI – 7.00

10 – GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL "AL. I. CUZA" BIRLAD – 6.92