Răzvan Marin, criticat de o legendă a fotbalului olandez. Reproșuri după debutul în campionat

Razvan Marin n-a impresionat la debutul în campionat, pentru Ajax Amsterdam, și a fost schimbat în minutul 68.

Răzvan Marin a fost titular în partida pe care Ajax Amsterdam a terminat-o la egalitate, cu Vitesse (scor 2-2), în prima etapă a campionatului Olandei. Mijlocașul român n-a impresionat și a fost schimbat în minutul 68.

Fostul mare atacant olandez Marco van Basten a făcut o analiză a meciului, la pauză, și a remarcat poziționarea greșită pe care Marin a avut-o la mijlocul terenului. Săptămâna trecută, fostul jucător al Viitorului debutase într-un meci oficial pentru Ajax, în Supercupa Olandei, și câștigase trofeul, după 2-0 cu PSV Eindhoven.