Răzvan Lucescu, în turul trei preliminar al Ligii Campionilor după PAOK-Borac 1-0 Răzvan Lucescu. Sursa foto: Arhiva EVZ

Miercuri, 31 iulie, PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a jucat partida retur din turul doi preliminar Champions League contra celor de la Borac Banja Luka. Formaţia antrenată de român a învins Banja Luka cu scorul de 1-0 și s-a calificat.

Răzvan Lucescu, calificat în turul trei Champions League

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de românul Răzvan Lucescu, s-a calificat, miercuri seară, în turul trei preliminar al Ligii Campionilor. Ei au trecut în runda a doua de echipa bosniacă Borac pe care au învins-o cu scorul de 1-0.

În tur, aceștia s-au impus cu scorul de 3-2.

Echipa lui Răzvan Lucescu, în avantaj după prima repriză

PAOK Salonic, calificare

PAOK Salonic. Sursa foto: Facebook

Singurul gol al partidei a fost marcat de Murg, în minutul 25.

PAOK Salonic s-a luptat pe teren încă din primele minute de joc pentru a înscrie. S-a întâmplat în minutul 25 al partidei.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Thomas Murg care a deblocat tabela pentru campioana Greciei. Faza a început din pasa lui Magomed Ozdoev, iar Murg a băgat mingea în plasă.

Echipa pregătită de Răzvan Lucescu a intrat cu avantaj la cabine.

Scorul s-a menținut și în repriza secundă, astfel că PAOK s-a calificat cu 4-2 la general.

Următorul meci, la Malmo

Rezultatul din runda a doua trimite echipa lui Răzvan Lucescu la Malmo, în Suedia, unde PAOK Salonic urmează să joace în turul trei Champions League.

Malmo a trecut în turul doi cu scorul de 6-4 la general de Klasvik, din Insulele Feroe, transmite Digi Sport.