Premier League. Newcastle United, revenire spectaculoasă după ce a fost condusă cu 3-1 Sursa foto: Arhiva EVZ

Premier League a adus un nou meci spectaculos pe micile ecrane. Sâmbătă, Newcastle United a obținut o victorie impresionantă pe teren propriu, învingând echipa West Ham cu scorul de 4-3.

Meciul a avut loc în etapa a 30-a a campionatului Angliei, iar fanii au fost în extaz după ce Newcastle United au reușit să câștige partida împotriva echipei gazdă, după ce a fost condusă cu 1-3 o bună bucată de vreme.

Premier League. Victorie spectaculoasă pentru Newcastle United în deplasare

Isak a deschis scorul pentru Newcastle în minutul șase, marcând dintr-un penalti.

Imediat după, West Ham a reușit să egaleze și să marcheze apoi încă două goluri: Antonio în minutul 21, Kudus în minutul 45+9 și Bowen în minutul 47.

Numai că, în a doua repriză Newcastle a făcut senzație pe teren.

În partea finală a meciului din Premier League, Newcastle United a reușit să înscrie încă de trei ori, prin Isak în minutul 77 dintr-un penalti, și prin Barnes în minutele 83 și 90. A reușit să câștige astfel partida, cu scorul de 4-3.

În minutul 90+4, un jucător de la echipa gazdă a fost eliminat, fiind vorba despre Gordon.

Newcastle-West Ham

Sursa foto: Newcastle United/ Facebook

În aceeași zi, sâmbătă, se vor desfășura și alte meciuri din Premier League, cum ar fi Bournemouth - Everton, Chelsea - Burnley, Nottingham Forest - Crystal Palace, Sheffield United - Fulham, Tottenham - Luton, Aston Villa - Wolverhampton și Brentford - Manchester United, potrivit News.ro.

Ca urmare a acestui rezultat, Newcastle ocupă locul opt în clasament. Are acum 43 de puncte și se situează la doar un punct distanță în spatele echipei West Ham, care se află pe locul șapte.