LIGA CAMPIONILOR. Chelsea și Barcelona au remizat, cu goluri, pe „Stamford Bridge”. Bayern Munchen a distrus-o pe Beșiktaș

Chelsea Londra și FC Barcelona au încheiat la egalitate, scor 1-1, confruntarea disputată, marți, pe „Stamford Bridge”, în turul „optimilor” Ligii Campionilor.

Cheslea și FC Barcelona au remizat, scor 1-1, în partida disputată, marți, pe terenul londonezilor, în prima manșă a „optimilor” Ligii Campionilor. La pauză, tabela nu suferise modificări, iar în actul secund, gazdele au deschis scorul prin Willian (62). Catalanii au egalat datorită lui Lionel Messi, după ce argentinianul a punctat în minutul 75.

În cealaltă partidă a serii, Bayern Munchen a desființat-o pe Beșiktaș, pe teren propriu, scor 5-0. Golurile au fost semnate de Thomas Muller (43 și 66), Kingsley Coman și Robert Lewandowski (79 și 88). Din minutul 16, turcii au evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Domagoj Vida. Miercuri seară se dispută partidele FC Sevilla - Manchester United și Șahtior - AS Roma.