CSM București a câștigat DRAMATIC în Rusia și S-A CALIFICAT în grupele principale ale Ligii Campionilor

CSM București s-a impus, vineri, pe terenul formației ruse Rostov, scor 22-20, și s-a calificat în faza grupelor principale. Româncele dețin trofeul Ligii Campionilor.

După trei înfrângeri consecutive (21-24 cu Mitdtjylland, 24-27 și 25-33 cu Gyor ETO) , CSM București a reușit să revină pe linia de plutire și să se califice în grupele principale ale Ligi Campionilor. Româncele, deținătoarele trofeului, au câștigat, vineri, partida disputată, în deplasare, cu Rostov, scor 22-20 (10-11), în Grupa C. Interesant este că, în Rusia, CSM a început foarte prost, și în minutul 15, la jumătatea primei reprize, era condusă cu scorul de 2-9.