Selecționerul a fost scos din minți de un stelist: „L-aș fi strâns de gât”

Anghel Iordănescu, selecționerul echipei naționale, a afirmat că Paul Papp l-a enervat la culme, după evoluția pe care a avut-o în prima repriză a meciului Steaua - Trencin, 2-3.

Paul Papp a fost cel mai slab jucător al Stelei în partida pierdută cu scorul de 2-3, acasă, în fața slovacilor de la Trencin. Folosit fundaș dreapta la începutul confruntării, Papp a fost responsabil de primele două goluri înscrise de adversari, iar evoluția dezastruoasă l-a enervat și pe selecționerul Anghel Iordănescu.

„În prima repriză l-aş fi strâns de gât pe Papp. Jucătorul are nevoie de o anumită stabilitate. Chiar dacă e polivalent, mie poate să-mi creeze probleme acest lucru". a declarat Iordănescu la Digi Sport.