Liga Campionilor etapa a IV-a. O seară cu goluri senzaționale și multe surprize

Liga Campionilor etapa a IV-a. O seară cu goluri senzaționale și multe surprize Rezultate Liga Campionilor: Etapa a IV-a sursă foto: Facebook

Rezultate din Liga Campionilor etapa a IV-a. Fanii sportului rege au avut parte de un spectacol fotbalistic ieșit din comun. Etapa a IV-a a fost presărarată cu multe goluri și rezultate neașteptate.

Rezultate din Liga Campionilor. Barcelona și Șahtior Donețk au deschis etapa a IV-a din UCL. Extratereștrii au pierdut în fața echipei ucrainene, în timp ce PSG s-a împiedicat pe terenul celor de la AC Milan.

Rezultate Liga Campionilor etapa a IV-a

Meciul extratereștrilor cu Șahtior Donețk s-a jucat pe arena din Hamburg pentru că în Ucraina nu se poat juca meciuri din cupele Europene. Ucrainenii au deschis scorul în minutul 40 după lovitura de cap superbă a lui Sikan.

Elevii lui Xavi au avut o seară lipsită de inspirație. Pe finalul partidei au intensificat atacurile la poarta oaspeților, fără rezultat însă.

Pep Guardiola

sursă foto: Arhiva EvZ

Nemții de la Dortmund s-au calificat în optimi

La acceași oră, 19:45, Dortmund a deschis a doilea meci din Liga Campionilor, nemții s-au impus și în retur după ce în prima manșă au câștigat în fața englezilor cu 1-0. AC Milan a reușit surpriza etapei. S-a impus pe teren propriu în fața fracenzilor de la PSG.

Prima repriză a început în forță pentru ambele partide. Statistica la finalul primei părți a indicat 10 șuturi la poartă și 3 goluri. Skriniar a deschis repede golul cu o lovitură de cap după ce a fost servit perfect din fază fixă. Bucuria parizienilor a durat doar patru minute, Milan a reușit egalarea după o execuție spectaculoasă reușită de Leao. Giroud a ridicat scorul la 2-1 după o o lovitură cu capul plasată maiestos la vinclu.  Theo Hernandez l-a servit perfect.

Rezultate Liga Campionilor: Manchester City și RB Leipzig s-au calificat în optimi

Rezultate Liga Campionilor etapa a IV-a. Madrilenii de la Atletico au reușit unul dintre cele mai spectaculoase meciuri. Au punctat de șase ori, dar echipa antrenată de Simeone a evoluat cu un om în plus încă din minutul 23.

Elevii lui Pep Guardiola au evoluat împotriva celor de la Young Boys pe care i-au învins la scor de neprezentare. Campioană en-titre, Manchester City avansează în faza superioară a competiției fără prea multe emoții.

Alte rezultate Liga Campionilor care au produs uimire în rândul microbiștilor vin din Grupa G unde RB Leipzig a trecut din nou de Steaua Roșie Belgrad cu 2-1 și matematic a obținut calificarea în optimi. Sârbii vor juca cu Young Boys pentru un loc în Europa League, informează GSP.