LIGA I. SPECTACOL TOTAL și DRAMATISM la meciul FCSB - CS „U” Craiova. 5 goluri, 3 cartonașe roșii, 2 penalty-uri și un portar pe lista marcatorilor

FCSB s-a impus, duminică, pe teren propriu, scor 3-2, în partida disputat contra celor de la CS „U” Craiova, în etapa a 25-a a Ligii I.

FCSB și CS „U” Craiova au oferit un meci de senzație, mult peste nivelul campionatului intern, dar la final s-au bucurat doar gazdele, care s-au impus cu scorul de 3-2. Elevii lui Mihai Teja au deschis scorul prin Ioan Hora, în minutul 27, oltenii au egalat în minutul 39, după ce portarul Mirko Pigliacelli a transformat o lovitură de la 11 metri. În repriza a doua, oaspeții au trecut în avantaj, grație reușitei lui Cristian Bărbuț (46), FCSB a revenit 3 minute mai târziu, prin Lucian Filip. În minutul 82, Renato Kelici l-a faultat în careu pe Florin Tănase și a fost eliminat. Apoi, Ioan Hora și-a adus echipa în avantaj și a realizat „dubla”. În final, Dennis Man (FCSB) și Marius Briceag (Craiova) au fost eliminați după ce s-au îmbrâncit la marginea terenului.

FCSB se află pe locul al 2-lea al clasamentului, cu 48 de puncte, cu 3 mai puțin decât lidera CFR Cluj. CS „U” Craiova este pe ultima treaptă a podiumului, cu 45 de puncte.