LIGA I LA FOTBAL. Chiajna - Rapid 0-0. Giuleştenilor nu le place Concordia

Giuleştenii au avut superioritate numerică o jumătate de oră, dar n-au putut obţine decât un punct la Chiajna. Ioniţă, Grigorie şi Surdu i-au înnebunit pe fanii Rapidului cu ocaziile ratate.

Rapid a remizat astă-seară, în deplasare, cu Concordia Chiajna, scor 0-0, într-un meci din etapa a 13-a a Ligii I la fotbal.

Giuleştenii au jucat în ultima jumătate de oră în superioritate numerică, după eliminarea lui Valentin Simion, dar nici în aceste condiţii elevii lui Rada n-au reuşit să înscrie. Ioniţă, Bozovici, Grigorie, Abrudan şi Surdu au ratat, rând pe rând, ocazii mari. Surdu a avut şi ghinion, un şut al său nimerind transversala.

Concordia a avut şansa să-i bată din nou pe giuleşteni pe final, cum au făcut-o şi în sezonul precedent, dar Popovici a irosit o mare oportunitate de gol.

Rapid şi Concordia rămân vecine de clasament lamijlcul ierarhiei.

CONCORDIA - RAPID 0-0

Echipele de start:

CONCORDIA: Fl.Niţă - Belu, Leca, Ghionea, Damian - Ispir, S. Pană, Purice, Al. Popovici - Serediuc, Wellington Antenor:Ilie Stan

RAPID: Pecanha - Oros, Abrudan, Glauber, Bozovici - Pavlovici, Codrea - Grigorie, Herea, Milisavljevici - Al. Ioniţă Antrenor: Marian Rada

Arbitru la centru: Istvan Kovacs

MINUTUL 90+4: Final de meci.

MINUTUL 88: Surdu a tras în transversală!

MINUTUL 85: Mare ocazie Concordia. Popovici a tras peste din interiorul careului.

MINUTUL 84: Marian Rada l-a schimbat, în sfârşit, pe ratangiul Ioniţă cu Bilaşco.

MINUTUL 78: O nouă modificare la gazde: a ieşit Wellington, a intrat Fl. Ilie.

MINUTUL 74: Modificare şi la Rapid: iese Codrea, intră Surdu.

MINUTUL 74: Modificare la gazde: iese Damian, intră fostul rapidist V. Creţu.

MINUTUL 66: Ilfoveanul Valentin Simion a fost eliminat pentru o intrare dură la Bozovici.

MINUTUL 60: Încă o ratare uriaşă pentru Rapid, prin Ioniţă.

MINUTUL 58: Schimbare la gazde: iese Purece, intră Simion.

MINUTUL 52: Mare oportunitate ratată de Grigorie.

MINUTUL 48: Fundaşii Rapidului se întrec în ratări. După Bozovici, a venit rândul lui Abrudan să reia puţin peste poartă.

MINUTUL 46: A început partea a doua.

MINUTUL 45: Final de repriză.

MINUTUL 38: Bozovici a reluat cu capul de la doi metri, dar Niţă a apărat!

MINUTUL 22: Rapidiştii au cerut penalty după o fază în care Oros a fost blocat în careu.

MINUTUL 15: Ioniţă a scăpat singur, dar a tras în braţele portarului.

MINUTUL 1: A început partida.