LIGA I LA FOTBAL. Ceahlăul - Dinamo 0-0. Meci jalnic la Piatra-Neamţ!

"Câinii" au fost penibili sub Pietricica. La fel şi jucătorii gazdelor, dar şi arbitrii. A fost probabil cel mai slab joc din acest campionat.

Ceahlăul şi Dinamo au oferit, probabil, cel mai prost meci din Liga I din acest sezon. S-a terminat 0-0, după un joc cu câteva ocazii şi nenumărate greşeli. Brigada de arbitri n-a fost ma inspirată decât jucătorii.

În prima repriză, Ţucudean a scăpat singur, dar a fost oprit pentru un ofsaid inexistent. În compensaţie, în partea a doua, "asistentul" Ghinguleac a închis ochii la un ofsaid mare în care se afla Alexe, care a fost apoi aproape de gol, ţintind bara!

Cea mai penibilă situaţie l-a avut în prim-plan pe antrenorul dinamovist Dario Bonetti, care n-a văzut că Alvarez s-a accidentat şi, în loc să-l scoată pe hondurian, l-a înlocuit pe Matei! Alvarez a "şomat" în ultimele minute.

CEAHLĂUL - DINAMO 0-0

Echipele de start:

CEAHLĂUL: Miron - S. Moreno, Ichim, Mohamed, Barna - Monroy, Chitoşcă, Tolimir, Stana - M. Constantinescu - Golubovici Antrenor: Costel Enache

DINAMO:  Bălgrădean - L. Rus, Luchin, D. Grigore, Pulhac - C. Munteanu - Alvarez, Curtean, C. Matei, Alexe - Ţucudean Antrenor: Dario Bonetti

Arbitru la centru: Lucian Rusandu

MINUTUL 90+3: Meciul se termină.

MINUTUL 81: Ultima schimbare la gazde: iese Tolimir, intră V. Achim.

MINUTUL 80: Prima ocazie a Ceahlăului: M. Constantinescu a tras puţin pe lângă poartă.

MINUTUL 75: Schimbare la Dinamo: iese C. Matei, intră A. Cristea. Imediat după ce Bonetti a făcut a treia schimbare, Alvarez a început să dea semne că nu mai poate juca! Hondurianul stă degeaba pe teren, Dinamo joacă în 10!

MINUTUL 67: Schimbări în ambele echipe. La Ceahlăul a ieşit Barna şi a intrat Şt. Rusu, iar la Dinamo a fost înlocuit Curtean, în locul său fiind introdus Strătilă.

MINUTUL 63: Dinamovistul Alexe, plecat dintr-un ofsaid clar, a ţintit bara!

MINUTUL 57: Modificare la gazde: a ieşit Chitoşcă, a intrat Bădescu.

MINUTUL 54: Sanhez Moreno a fost la un pas de autogol, după un şut anemic al lui Rus.

MINUTUL 48: Alexe i-a pasat lui Alvarez, care a şutat din întoarcere, în transversală!

MINUTUL 46: A început partea secundă. Bonetti a făcut prima modificare: a ieşit Ţucudean, a intrat Issa Ba.

MINUTUL 45: Final de primă repriză. Final de coşmar pentru spectatori şi telespectatori.

MINUTUL 44: Nu se joacă nimic. Jucătorii au acumulat doar cartonaşe galbene- 5 în total.

MINUTUL 32: Ţucudean a fost oprit aiurea, pentru un ofsaid imaginar.

MINUTUL 10: "Roş-albii" domină, dar nu şi-au creat nicio ocazie. MINUTUL 1: A început partida.