LIGA I. FC Voluntari - Concordia Chiajna, 1-1. Nou-promovata a terminat turul fără VICTORIE. „Situația e una critică, dar în niciun caz disperată”

FC Voluntari a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat cu Concordia Chiajna, în etapa a 13-a a Ligii I și a rămas fără victorie după turul campionatului.

FC Voluntari rămâne singura echipă care n-a reușit să câștige în acest sezon al Ligii I. Nou-promovata a încheiat la egalitate meciul jucat, vineri, în Ștefan cel Mare, contra celor de la Concordia Chiajna (scor 1-1), în etapa a 13-a, ultima a turului. Gazdele au deschis scorul prin Maftei, în minutul 7, iar oaspeții au egalat după ce Giurgiu a transformat un penalty, în minutul 63. Daniel Pancu, jucătorul celor de la FC Voluntari, a oferit o declarație amuzantă la finalul întâlnirii: „Situația e una critică, dar în nici un caz disperată”. „E un rezultat care ne avantajează”, a spus antrenorul Mircea Rădulescu.