Într-un anonimat total, pe „Arena Națională”, FCSB a zdrobit-o pe Craiova

FCSB a câștigat la scor partida jucată, duminică, pe teren propriu, cu CS „U” Craiova

FCSB s-a impus, duminică, scor 4-1, în confruntarea cu CS „U” Craiova, din etapa a 2-a a play-out-ului Ligii I. Meciul s-a jucat pe „Arena Națională”, cu porțile închise, din cauza deciziei de-a interzice evenimentele publice cu peste 1.000 de participanți. Prima repriză a fost echilibrată, iar gazdele au deschis scorul prin Răzvan Oaidă (23). Oaspeții au egalat până la pauză, datorită lui Cristian Bărbuț (45).

În partea a doua, FCSB a mai punctat prin același Răzvan Oaidă (57), Florin Tănase (79) și Dennis Man (84). „Roș-albaștrii” au 26 de puncte și sunt pe locul al 2-lea, lideră e CFR Cluj, cu 29, dar un meci mai puțin disputat. Craiova se află pe ultima poziție a podiumului, cu 26 de puncte.