HANDBAL. Cu un nou antrenor, CSM București a obținut o VICTORIE cu mari emoții în Liga Campionilor

CSM București s-a impus, sâmbătă, cu scorul de 29-27 în confruntarea disputată, în deplasare, pe terenul norvegiencelor de la Kristiansand.

Dragan Djukici a debutat cu o victorie în postura de antrenor el echipei feminine de handbal CSM București. Sâmbătă, în deplasare, la Kristiansand, într-o confruntare din grupele Ligii Campionilor, „tigroaicele” s-au impus cu scorul de 29-27, după ce la pauză rezultatul a fost egal, 14-14. CSM a condus în repriza a doua cu 22-17 și 23-18, norvegiencele au revenit, iar în minutul 58, diferența era de doar un gol în favoarea româncelor. În final, bucureștencele s-au impus la două goluri diferență, tabela fiind închisă de Lekici.