LIGA EUROPA. FCSB A REMIZAT cu Hapoel Beer Sheva. „Roș-albaștrii” s-au CALIFICAT în primăvara europeană. Alibec a IZBUCNIT în plâns pe bancă

FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, confruntarea cu Hapoel Beer Sheva, disputată, joi, pe „Arena Națională”, în grupele Ligii Europa.

FCSB s-a calificat în primăvara europeană, cu două etape înainte de finalul grupelor Ligii Europa. „Roș-albaștrii” au remizat, joi, pe „Arena Națională”, la finalul confruntării cu israelineii de la Hapoel Beer Sheva, încheiată cu scorul de 1-1. Echipa lui Nicolae Dică a deschis scorul prin Florinel Coman, în minutul 31, oaspeții au punctat în minutul 37, datorită lui Ben Sahar. Punctul câștigat le-a asigurat „roș-albaștrilor” prezența în „șaisprezecimile” competiției. FCSB va mai juca împotriva cehilor de la Viktoria Plzen, în deplasare, și pe teren propriu, cu elvețienii de la Lugano. Joi, în meciul direct, Plzen a trecut de Lugani, acasă, scor 4-1. Clasamentul Grupei G arată astfel: 1. FCSB 10p, 2. Plzen 6p, 3. Hapoel 4p, 4. Lugano 3p.

Denis Alibec a fost titularizat de Nicolae Dică, la ordinul lui Gigi Becali, în jocul cu Hapoel. Atacantul a jucat modest și a fost schimbat în minutul 70, cu Harlem Gnohere. Alibec a fost huiduit de suporteri, în momentele în care părăsea terenul și a izbucnit în plâns pe bancă.