Steaua a obținut o REMIZĂ NOROCOASĂ pe terenul penultimei clasate din Ligii I

După ce în etapa precedentă a fost îngenuncheată de Gaz Metan, pe teren propriu (0-1), Steaua a înrergistrat, astăzi încă un rezultat rușinos, de această dată, la Târgu Mureș, 1-1, cu ASA.

La Târgu Mureș, vicecampioana Ligii I a reușit să salveze înfrângerea în ultimul minut de joc. Până atunci, trupa lui Reghe a fost cea care a fost la timona partidei, dar ASA a dat lovitura în minutul 74, prin reușita lui Benjamin Kuku. Steaua a rămas și în inferioritate numerică. În minutul 83, Jakolis a lovit un jucător al gazdelor cu cotul și a fost eliminat. Abia în minutul 90, trupa lui Reghecampf a fost salvată de la un nou rezultat dezastruos, de Moke, care a punctat cu capul.

În meciul de la Târgu Mureș, steliștii l-au pierdut și pe portarul Niță, care s-a „rupt” la încălzire, fiind înlocuit de Stăncioiu.

ASA: Mingote - Belu, Dobrosavlevici, Cordoș, Mendy - Candrea, Mureșan - Surdu, Iacobovici, Zicu - Vlad Morar

Rezerve: Viciu, Dică, Ciolacu, Kuku, Netzer, Deaconu, Ursu

Steaua: Stăncioiu - Enache, Tamaș, Moke, Momcilovici - Bourceanu, Ovidiu Popescu - Adrian Popa, Boldrin, De Amorim - Golubovici

Rezerve: Niță - Man, Tudorie, Sulley, Toșca, Jakolis, Aganovici