Reușita lui Ozil ar putea fi GOLUL ANULUI în Liga Campionilor! „Tunarul” și-a UMILIT adversarii | VIDEO

Germanul Mesut Ozil a reușit, aseară, la Sofia, un gol de generic, în partida dintre Ludogoreț Razgrad și Arsenal Londra, scor 2-3, din grupele Ligii Campionilor.

Ozil a umilit apărarea grupării bulgare, iar execuția sa le-a adus și victoria „tunarilor” la Sofia. Germanul a tratat faza cu mult calm, reușind mai întâi să-l lobeze pe portarul Borjan, apoi i-a „pus la pământ” pe stoperii Palamino și Cosmin Moți. În final, Ozil a înscris fără probleme în poarta goală.

În jocul de aseară, Ludogoreț a condus cu 2-0, unul dintre goluri fiind marcate de Claudiu Keșeru. Până la pauză, londonezii au reușit să restabilească egalitate, iar scorul final a fost înregistrat în minutul 88, prin golul fabulos al lui Ozil.