Răzvan Lucescu, lider în Grupa G din Conference League. PAOK nu mai poate rata calificarea Răzvan Lucescu. Sursa foto: Arhiva EVZ

Echipa antrenată de Răzvan Lucescu a remizat, (2-2) cu Aberdeen. Asta după ce în deplasarea din tur, echipa elenă a reușit un meci de senzație. Neînfrântă în Grupa G din Conference League, PAOK nu mai poate pierde calificarea.

În etapa a IV-a din Conference League elevii lui Răzvan Lucescu au remizat, (2-2) cu Aberdeen. Asta după ce în deplasarea din tur, echipa elenă a reușit un meci de senzație.

Lucescu, lider în Grupa G Conference League

Răzvan Lucescu a câștigat partida din prima manșă chiar în ultimul minut. Reușind astfel să treacă de Aberdeen cu 3-2. Nici returul de aseară nu a fost lipsit de emoții. Scoțienii au deschis primii scorul în minutul 14 prin atacantul din Capul Verde, Duk.

Golgheterul grecilor a preluat un o minge lansată în careul lui PAOK. S-a întors spectaculos și a expediat un șut imparabil.

În minutul 23, după o combinație între Taison și Despodov, PAOK restabilește egalitatea prin reușita celui din urmă care a înscris cu un șut plasat din interiorul suprafeței de pedeapsă.

PAOK are meci greu pe terenul lui Eintracht Frankfurt

Echipa antrenată de Răzvan Lucescu trece în avantaj în minutul 67 prin lovitura de cap a atacantului elen.

Scorul final al partidei a fost stabilit la următoarea fază. Aberdeen a egalat dintr-o lovitură liberă transformat de Jamie McGrath, informează gsp.ro.

După remiza de ieri, Răzvan Lucescu rămâne pe prima poziție în Grupa G Conference League.

PAOK are 10 puncte și nu a pierdut niciun meci în faza grupelor. Grecii nu mai au cum să rateze calificare.

Rămâne de văzut unde vor evolua în faza superioară a competiției. Echipele din grupele Conference League, clasate pe prima poziție se califică direct în optimi, în timp ce ocupanta locului doi va juca șaisprezecimile de finală.

PAOK, lider în grupa G din Conference League

sursă foto: Arhiva EvZ

În cazul în care Răzvan Lucescu câștigă merge direct în optimi

Etapa viitoare, echipa antrenată de Răzvan Lucescu are un meci greu pe terenul celor de la Eintracht Frankfurt, ocupanta locului secund din grupa G. La un punct distanță, nemții pot trece în fruntea clasamentului în cazul în care se vor impune în fața grecilor.

La mare distanță de PAOK, pe locurile trei respectiv patru se află echipa învinsă asear1ă de Răzvan Lucescu, Aberdeen și HJK. Scoțienii au doar două puncte în patru etape, în timp ce codașa grupei a câștigat un singur punct.