Răzvan Lucescu, a 10-a remiză

Pandurii Târgu-Jiu şi FC Braşov au terminat aseară la egalitate, 0-0, în fieful gorjenilor, rezultat în urma căruia echipa pregătită de Sorin Cârţu a ajuns la un îngrijorător „minus 8” în clasamentul adevărului şi se îndreaptă spre Liga a II-a.

La capătul unei partide echilibrate, trupa lui Răzvan Lucescu a contabilizat a zecea remiză în acest sezon, egalând Steaua la acest capitol.

Momente de panică au fost în minutul 70 al meciului de la Târgu-Jiu, atunci când Raskovici, atacantul echipei gorjene, nu s-a mai ridicat de pe gazon, după ce a fost contrat dur de braşoveanul Nae Constantin. În timp ce medicii echipei Pandurii, asistaţi de braşovenii Stelea şi Con stantin, în cercau să-i descleşteze maxilarul lui Rakovici, maşina Salvării a in trat pe gazon. Sârbul a dat semne că îşi revine după câteva minute, a fost urcat în Salvare, apoi transportat de urgenţă la spital.

Probleme a avut și Dănuţ Coman. Revenit pe gazon după mai multe luni de inactivitate, portarul echipei FC Braşov s-a accidentat la genunchi şi a fost înlocuit.

LIGA I PANDURII - FC BRAȘOV. . . . . . . 0-0

PANDURII: Mingote 7 - Ad. Rusu 5, A. Rus 6, Chibulcutean 6, Cardoso 5 - Ghindeanu 4 (46, Hidişan 5), Murgan 4 (46, Păcurar 4), Fl. Stângă 5, V. Simion 4 - Tremonti 5, Raskovici 5 (73, Arieta 5). Antrenor: Sorin Cârţu

FC BRAŞOV: D. Coman 6 (51, Stelea 7) - I. Voicu 6, N. Constantin 6, Abrudan 6, Ezequias 5 - M. Cristescu 5, Măldărăşanu 6, Adriano 6, C. Munteanu 5 (88, Senin) - Surdu 5, Dedu 5 (55, Hadnagy 5). Antrenor: Răzvan Lucescu

Stadion: „Municipal” - Târgu Jiu; Spectatori: 5.000; Eliminat: I. Voicu (90); Arbitri: Al. Tudor 7 - M. Orbuleţ 7, R. Ghinguleac 7