LIGA I. Steaua - Pandurii Târgu Jiu, 1-1. „Roș-albaștrii” au egalat în final și rămân la egalitate de puncte cu gorjenii

Steaua și Pandurii Târgu Jiu au remizat, duminică, pe „Arena Națională”, scor 1-1, într-o partidă din cadrul rundei a 15-a a Ligii I.

Steaua și Pandurii Târgu Jiu au fost nevoite să-și împartă câte un punct la finalul meciului disputa, duminică, pe „Arena Națională”. Oaspeții au deschis repede scorul, prin Răduț (5), dar „militarii” au egalat datorită lui Muniru, în minutul 86. Steaua (locul 2) și Pandurii (locul 3) se află la egalitate de puncte - 27- după disputarea a 15 meciuri din sezonul regulat. Prima poziție a clasamentului este ocupată în continuare de Astra Giurgiu (30).

Am început jocul foarte prost, n-am avut o atitudine bună și Pandurii ne-a taxat. În schimb în a doua repriză am dominat jocul și pe final puteam chiar câștiga. Egalul este un rezultat just. N-am avut atitudinea pe care ar fi trebuit să o avem, ăsta e motivul pentru care n-am câștigat ultimele două meciuri. Trebuie să mai lucrăm la asta. Am pregătit fazele fixe în mod special, știam că au probleme la acest capitol. Am și introdus jucători cu talie și până la urmă chiar dintr-o fază fixă am egalat”, a spus Nicolae Dică, antrenorul Stelei, la Digi Sport.