LIGA I. FC Botoșani - Steaua, 0-1. Campioana a fost dominată copios, dar a câștigat. Iancu a fost salvatorul „roș-albaștrilor”

Steaua s-a impus la limită, scor 1-0, în partida disputată, sâmbătă, pe terenul celor de la FC Botoșani, în etapa a 4-a a Ligii I. Unicul gol al meciului a fost marcat de Gabi Iancu, reprimit în lot de antrenorul Mirel Rădoi.

Steaua a suferit timp de 90 de minute la Botoșani, dar s-a impus cu scorul de 1-0, într-un meci jucat, sâmbătă, în cadrul rundei a 4-a a campionatului intern. Unicul gol al întâlnirii i-a aparținut lui Gabi Iancu, fotbalist aflat la un pas de a fi dat afară de conducătorii campioanei en-titre. Atacantul a transformat impecabil o lovitură liberă, de la 25 de metri, în minutul 3, iar gazdele nu s-au lipit de gol, chiar dacă au dominat aproape tot meciul și și-au creat ocazii bune de a-l învinge pe Cojocaru.