LIGA I. Dinamo a fost învinsă de ASA Târgu Mureș. Ardelenii au obținut primele puncte după șase ÎNFRÂNGERI CONSECUTIVE

ASA Târgu Mureș a câștigat cu scorul 2-1, partida jucată, luni, pe teren propriu, împotriva echipei Dinamo, în etapa a 7-a a Ligii I. A fost primul succes obținut de ardeleni după șase înfrângeri consecutive.

ASA Târgu Mureș s-a impus pe teren propriu în confruntarea cu Dinamo, jucată, luni, acasă, în etapa a 7-a a campionatului intern. Echipa lui Dan Alexa a câștigat cu scorul de 2-1 și a obținut primul succes în acest campionat, după șase eșecuri consecutive. Dinamo a deschis scorul prin Dorin Rotariu, în minutul 60, gazdele au revenit prin Ianis Zicu, în minutele 77 și 87. În minutul 32, Gnohere a irosit o lovitură de la 11 metri. Dinamoviștii au mai înscris în minutul 89 prin Dragoș Nedelcearu, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.