LIGA I. CS „U” Craiova - Concordia Chiajna, 2-0. Oltenii au obținut prima victorie a sezonului

CS „U” Craiova s-a impus, astăzi, pe teren propriu, în meciul disputat cu formația Concordia Chiajna, scor 2-0, într-o confruntare din etapa a 5-a a Lgii I.

CS „U” Craiova și Concordia Chiajna, echipe ce nu simțiseră gustul victoriei în primele patru runde ale campionatului, s-au întâlnit, astăzi, în cadrul etapei a 5-a. Câștig de cauză au avut elevii antrenați de cuplul Sorin Cârțu - Emil Săndoi, care s-au impus cu scorul de 2-0. După o primă repriză fără goluri, săracă în faze de poartă, „alb-albaștrii” au deschis scorul în minutul 53 prin Băluță. Apoi, în minutul 81, Zlatinski a dublat avantajul Craiovei și a parafat succesul care aduce primele trei puncte.

„Aşteptam această victorie. Chiajna e o echipă disciplinată, dar pe faza de atac nu ne-a pus probleme. Gândindu-ne la ocaziile pe care le-am avut cred că victoria e meritată. Am legat două rezultate bune. Acum sperăm să urcăm. Interesant e că în celelalte patru meciuri am jucat mult mai bine decât azi şi n-am câştigat, iar acum, când am făcut un joc mai slab am ieşit victorioşi", a spus antrenorul Emil Săndoi la Dolce Sport.