LIGA CAMPIONILOR. Jose Mourinho s-a BARICADAT la Sevilla, Manchester a scăpat NEÎNVINSĂ. Șahtior a întors scorul în a doua repriză cu Roma

Manchester United a remizat, miercuri, pe terenul celor de la FC Sevilla (scor 0-0) într-o partidă disputată în prima manșă a „optimilor” Ligii Campionilor.

FC Sevilla și Manchester United au încheiat fără goluri confruntarea disputată, miercuri, pe terenul andaluzilor, în turul optimilor de finală ale Ligii Campionilor. Gazdele au avut inițiativa, și-au creat ocazii de gol, dar oamenii lui Jose Mourinho au rezistat asalturilor și au plecat neînvinși. În cealaltă partidă a serii, AS Roma a fost învinsă în deplasare, de Șahtior Donețk, scor 1-2. Italienii au deschis scorul prin Cengiz Under (41), ucrainenii au revenit datorită lui Facundo Ferreyra (52) și Santos Fred (71).