Liga Campionilor. Echipa lui Ianis Hagi, umilită de Liverpool. Românul a jucat doar 5 minute

Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 al meciului pierdut de Genk, în fața celor de la Liverpool, scor 1-4

Genk, campioana Belgiei, a suferit o înfrângere usturătoate, miercuri, pe teren propriu, în grupele Ligii Campionilor, scor 1-4. Ianis Hagi a fost rezervă și a intrat pe teren în minutul 87. Nicușor Stanciu a fost titular în partida Slavia - Praga - Barcelona (scor 1-2) și a ieșit de pe teren în minutul 77. Iată rezultatele de miercuri:

Grupa E

Red Bull Salzburg - Napoli 2-3 Haaland (40 - penalty și 72) / Mertens (17 și 64), Insigne (73)

Genk - Liverpool 1-4 Odey (88) / Oxlade-Camberlain (2 și 57), Mane (77), Salah (87)

Clasament: 1. Napoli 7p, 2. Liverpool 6p, 3. Red Bull 3p, Genk 1p