HANDBAL. CSM București, ÎNVINSĂ din nou de Gyor Eto. Formația maghiară și-a asigurat câștigarea grupei

CSM București a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, de Gyor ETO, scor 25-27, într-o partidă din Grupele Principale ale Ligii Campionilor.

CSM București a pierdut cu 25-27 (10-14) confruntarea cu echipa ungară Gyor ETO, disputată, sâmbătă, pe teren propriu, în Grupele Principale din Liga Campionilor. După ce au fost conduse la pauză cu 4 goluri diferență, româncele au egalat la 17 în repriza a doua, dar nu au putut să țină pasul cu adversarele maghiare, care după acest succes și-au asigurat câștigarea grupei. În tur, Gyor se impusese cu scorul de 36-27. CSM București este calificată în sferturile de finală, cu două etape înainte de final. „Tigroaicele” vor mai juca în deplasare cu Krim (2 martie) și pe teren propriu cu Thuringer (8 martie).