Simona Halep luptă astăzi pentru un loc în „sferturile” de la Miami. Ora partidei

Simona Halep, locul 3 mondial, joacă în această seară în optimile de finală ale turneului de la Miami.

Pentru un loc în „sferturi”, tenismena din Constanța se va duela cu americanca Venus Williams (43 WTA), în jurul orei 22:00, meci ce va fi transmis de Digi Sport 2.

Scorul întâlnirilor directe în Halep și Venus Williams este egal, 3-3. Ultima confruntare a avut loc în acest sezon, în turul III la Australian Open, când Simona s-a impus fără probleme, scor 6-2, 6-3.

Mereu joacă fără greșeală împotriva mea. Trebuie să fiu gata pentru asta. Fiecare meci este o oportunitate pentru a învăța și pentru a juca mai bine. Știu că fiecare punct va fi o ocazie pentru a face asa. Așa privesc meciul. Abia aștept ziua de luni!”, a declarat Venus Williams înaintea meciului cu Simona Halep.