FOTBAL EUROPEAN. Se ÎNCINGE lupta pentru titlu în Premier League. Manchester City A CÂȘTIGAT DERBY-ul cu Arsenal, Aguero a reușit un HATTRICK

Manchester City a câștigat cu scorul de 3-1 partida disputată, duminică, pe teren propriu, împotriva celor de la Arsenal Londra, în etapa a 25-a din Premier League.

Manchester City s-a apropiat de lidera Liverpool, după succesul obținut, duminică, împotriva lui Arsenal Londra (scor 3-1). Gazdele au deschis scorul în secunda 46, prin Kun Aguero, oaspeții au egalat în minutul 11, datorită lui Laurent Koscielny. Cu un minut înainte de finalul primei reprize, Kun Aguero a reușit „dubla”, apoi și-a trecut în cont un hattrick, în minutul 61. City se află pe locul al 2-lea al clasamentului, cu 59 de puncte, lideră e Liverpool (61), care va evolua luni la West Ham United.