Evenimentul Zilei > Actualitate > Cum arată PROGRAMUL primei zile pentru sportivii români la Jocurile Olimpice
Cum arată PROGRAMUL primei zile pentru sportivii români la Jocurile Olimpice

Cum arată PROGRAMUL primei zile pentru sportivii români la Jocurile Olimpice

Cea de-a XXXI-a ediție a Jocurile Olimpice de vară se va desfășura în perioada 5-21 august, la Rio de Janeiro. Pe 6 august vor debuta la marele eveniment din „Țara Cafelei” și sportivii români.

Programul sportivilor români care ne vor reprezenta la Jocurile Olimpice de la Rio a fost anunţat, astăzi, de Comitetul Olimpic şi Sportiv Român (COSR).

Notă:                        
Orele de intrare în concurs ale sportivilor vor fi definitivate în urma ședințelor tehnice și mai pot suferi modificîri în funcție de desfășurarea concursului:        

6 AUGUST              

  • ora 15:00 (ora ROMÂNIEI) Ana Maria Brânză-Popescu scrimă spadă individual calificări Carioca Arena 3
  • ora 15:00 Simona Gherman scrimă spadă individual calificări Carioca Arena 3
  • ora 15:00 Simona Pop scrimă spadă individual calificări Carioca Arena 3
  • ora 15:30 Daniela Dodean Monteiro tenis de masă tur 1 Rio Centro Pavillion 3
  • ora 15:30 Eliza Samara tenis de masă tur 1 Rio Centro Pavillion 3
  • ora 15:30 Sergey Tvetcov ciclism şosea finala Flamengo Park
  • ora 15:45 Adrian Crişan tenis de masă tur 1 Rio Centro Pavillion 3
  • ora 15:45 Ovidiu Ionescu tenis de masă tur 1 Rio Centro Pavillion 3
  • ora 16:00 Monica Ungureanu judo 48 kg calificări Carioca Arena 2 Barra
  • ora 16:30 George Palamariu, Cristi Pîrghie cantoj 2 – calificări Lagoa Stadium
  • ora 16:30 Marian Drăgulescu gimnastică individual compus calificări Rio Olimpic Arena, Barra
  • ora 16:30 Andrei Muntean gimnastică individual compus calificări, Rio Olimpic Arena, Barra
  • ora 16:45 Irina Begu tenis simplu tur 1 Olympic Tennis Centre
  • ora 16:45 Monica Niculescu tenis simplu tur 1 Olympic Tennis Centre, Barra
  • ora 16:45 Florin Mergea / Horia Tecău tenis, dublu, tur 1 Olympic Tennis Centre, Barra
  • ora 16:45 Raluca Olaru / Andreea Mitu tenis, dublu, tur 1 Olympic Tennis Centre, Barra
  • ora 21:30 Monica Ungureanu judo, cat.48 kg, recalificări şi finale Carioca Arena 2, Barra
  • ora 22:00 Ana Maria Brânză Popescu scrimă, spadă, individual, semifinale şi finală Carioca Arena 3
  • ora 22:00 Simona Gherman scrimă, spadă, individual, semifinale şi finală Carioca Arena 3
  • ora 22:00 Simona Pop scrimă, spadă, individual, semifinale şi finală Carioca Arena 3
  • ora 01:50 România – Angola, handbal feminin, Future Arena, Barra de Tijuca.

Publicat in categoriile: Actualitate
Ne puteți urmări pe Facebook, Telegram sau pe Google News
Accesează: