CS „U” Craiova a ratat calificarea în play-off-ul Ligii Europa. Oltenii, eliminați de AEK Atena

CS „U” Craiova a încheiat la egalitate, scor 1-1, confruntarea cu AEK Atena, disputat, joi, în deplasare, în manșa a doua a turului al 3-lea preliminar al Ligii Europa.

CS „U” Craiova a încheiat la egalitate, scor 1-1, confruntarea cu AEK Atena, disputat, joi, în deplasare, în manșa a doua a turului al 3-lea preliminar al Ligii Europa. Oltenii au părăsit competiția, după ce în tur au pierdut pe teren propriu, în fața oltenilor, scor 0-2. La Atena, gazdele au deschis scorul datorită lui Petros Mantalos, în minutul 26, oaspeții au restabilit egalitatea, datorită lui Antoni Ivanov, în minutul 63.

După această eliminare din cupele europene, scaunul antrenorului Corneliu Papură este din ce în ce mai șubred. Contestat de fani, tehnicianul Craiovei ar putea fi schimbat în zilele următoare.