LIGA I. Dinamo și-a recăpătat suflul, după ce a învins la scor de neprezentare „lanterna roșie” a campioantului

Dinamo s-a impus cu scorul de 3-0 în partida disputată, luni, pe teren propriu, împotriva formației Juventus București, în etapa a 14-a a Ligii I.

Dinamo a câștigat cu 3-0 jocu cu Juventus București, desfășurat în Ștefan cel Mare, în prima etapă a returului Ligii I. Oaspeții puteau să deschidă scorul în minutul 38, dar Liviu Băjenaru a ratat o lovitură de la 11 metri. „Câinii” au dezmorțit tabela prin Georgios Katsikas (44), același jucător reușind „dubla” în minutul 50. Apoi, în finalul confruntării, Mădălin Mihăescu a marcat în propria poartă, în minutul 80. Dinamo a obținut prima victorie după 5 meciuri în care a bifat două egaluri și trei înfrângeri. „Câinii” se află pe locul 6, cu 20 de puncte, în timp ce Juventus este pe ultima poziție, cu 4 puncte și nicio victorie.