FOTBAL EUROPEAN. Arsenal - Manchester City, 2-2. „Tunarii” au remizat contra campioanei din Premier League

Arsenal Londra și Manchester City au oferit un meci spectaculos, astăzi, într-o partidă din cadrul rundei a 4-a din Premier League și au terminat la egalitate, scor 2-2.

Arsenal Londra a fost condusă pe teren propriu, de Manchester City, campioana en-titre din Premier League, din minutul 28, după golul marcat de Aguero. În partea secundă, „tunarii” au întors rezultatul, datorită reușitelor lui Wilshere (63) și Sanchez (74). Totuși, cei de la City au obținut un punct, pentru că Demichelis a egalat în minutul 83.

Într-o altă partidă din Premier League, Chelsea a învins, acasă, scor 4-2, pe Swansea. Galezii au deschis scorul, după ce Terry a marcat în propria poartă (11), dar Diego Costa a egalat în ultimele secunde ale primei părți. Lucrurile au intrat în normal după ce Costa a mai înscris în minutele 56 și 67, iar Remy a dus scorul la 4-1, în minutul 81. Shelvey a redus diferența cu patru minute înainte de final.

În Spania, FC Barcelona a obiținut trei puncte, în etapa 3-a, după succesul de pe teren propriu, cu Atheltic Bilbao, scor 2-0. Neymar a punctat de două ori, în minutele 79 și 84.