CUPA ROMÂNIEI. CS „U” Craiova - Steaua, 0-1. „Militarii” au câștigat ultimul meci jucat pe „Ion Oblemenco” și s-au calificat în semifinale

Steaua a învins-o, joi seară, în deplasare, pe CS „U” Craiova, scor 1-0, într-o partidă din sferturile de finală ale Cupei României. „Roș-albaștrii” s-au calificat în semifinalele competiției la finalul ultimei partide disputate pe „Ion Oblemenco”.

În fața unul stadion înțesat de suporteri, aproximativ 20.000, CS „U” Craiova și Steaua au fost zgârcite în spectacol la meciul jucat în sferturile de finală ale Cupei României. După o primă repriză albă, „roș-albaștrii” au înscris singurul gol al meciului după un penalty controversat acordat de Alexandru Tudor. Raul Rusescu a punctat în minutul 69 și a reușit să-și ducă echipa în semifinale. Partida a fost ultima jucată pe arena „Ion Oblemenco”, înainte de începerea demolării acesteia.

Tot joi, Petrolul Ploiești s-a calificat în semifinalele Cupei României după succesul obținut în deplasare, la ASA Târgu Mureș, scor 1-0. Golul întâlnirii i-a aparținut lui Albin, în minutul 88.