CUPA LIGII. Steaua A ÎNVINS-O pe Astra Giurgiu în prima manșă a semifinalelor, dar meciul care contează se va juca în LIGA I

Steaua a câștigat (scor 1-0), miercuri, partida susținută la Pitești, cu Astra Giurgiu, în prima manșă a semifinalelor Cupei Ligii.

Steaua s-a impus, miercuri, pe teren propriu, în fața Astrei Giurgiu, scor 1-0, într-o partidă ce a contat pentru prima manșă a semifinalelor Cupei Ligii. După o primă repriză albă, „roș-albaștrii” au înscris prin Gregory Tade, în minutul 63. Meciul retur se va disputa la Giurgiu, pe 5 aprilie. Joi, de la ora 18.00, în cealaltă semifinală a competiției, Concordia Chiajna va evolua împotriva celor de la Dinamo.

Steaua și Astra Giurgiu se vor afla față în față și duminică, de la ora 20.30, în etapa a doua a ply-off-ului Ligii I. „Alb-negrii” sunt lideri, cu 29 de puncte, iar Steaua ocupă ce de-a patra poziție, cu 23 de puncte.