SEMNAL DE ALARMĂ! O tânără a MURIT după ce a luat un medicament BANAL, pe care toţi românii îl folosesc la nevoie
Editura Evenimentul si Capital

SEMNAL DE ALARMĂ! O tânără a MURIT după ce a luat un medicament BANAL, pe care toţi românii îl folosesc la nevoie

Autor: | | 1 Comentarii | 2102 Vizualizari

O tânără de doar 23 de ani din Marea Britanie a făcut stop cardiac după ce şi-a administrat un medicament fără prescripţie medical. Medicii trag un semnal de alarmă şi recomandă ca pastilele să fie luate doar la recomandarea lor.

O tânără şi-a pierdut viaţa după ce a luat o cantitate mare de Imodium, un medicament antidiareic, după cum au descoperit, ulterior, medicii, informează Antena 3.

Tânăra a fost dusă de urgență la spital. Acolo a contractat din spital o infecție bacteriană și pneumonie și a murit cinci zile mai târziu.

În urma investigației s-a descoperit că avea în organism un nivel ridicat de Imodium (Loperamid), iar acest lucru a fost contribuit foarte mult la moartea ei, mai scrie sursa citată.

Pagina 1 din 1



Stirile zilei

Alte articole din categoria: Fapt divers

Alte articole din categorie

capital.ro
libertatea.ro
rtv.net
fanatik.ro
wowbiz.ro
b1.ro
cancan.ro
playtech.ro
unica.ro
dcnews.ro
stiridiaspora.ro

LASA UN COMENTARIU

Caractere ramase: 1000

CITEŞTE ŞI

Articole salvate