Superliga. „Marinarii” de la Farul, învinși de FC Botoșani, scor 0-1

Superliga. „Marinarii” de la Farul, învinși de FC Botoșani, scor 0-1 FC Botoșani. Sursa foto: Facebook

Duelul dintre Farul și FC Botoșani s-a încheiat în favoarea moldovenilor. Meciul din etapa a treia a Superligii României a fost unul tensionat, în care ambele echipe au avut mai multe ocazii să înscrie.

Echipa Farul Constanța, învinsă de FC Botoșani

Jucătorii de la FC Botoşani a reușit să obțină victoria în urma duelului cu Farul. După acest rezultat, moldovenii au ajuns pe locul nouă, având un total de patru puncte.

În schimb, elevii lui Hagi au coborât pe locul 15, acumulând un singur punct în cele trei etape.

Ambele echipe au avut ocazii să înscrie

În schimb, elevii lui Hagi au coborât pe locul 15, acumulând un singur punct în cele trei etape. Partida de la Ovidiu a fost una tensionată, după ce ambele echipe au avut câteva ocazii să marcheze.

Rivaldinho a încercat să înscrie la final, după o execuție pe spate, însă fără rezultat.

Farul Constanța

Farul. Sursa foto: Instagram

De asemenea, în minutul 76, acesta a trimis balonul peste poartă, în urma unei lovituri cu capul.  Moldovenii au reușit să înscrie în minutul 48 al meciului, prin Bodișteanu.

FC Botoșani, reușită la Ovidiu

Constănțenii au fost învinși acasă, după ce au pierdut mai multe șanse să echilibreze scorul. De altfel, aceștia nu au obținut vreo victorie în primele două etape, conform GSP.

Elevii lui Hagi au trecut printr-o dezamăgire și în prima etapă. În duelul jucat cu Unirea Slobozia, pe teren propriu, aceștia au fost învinși. Mai mult, în etapa a doua, Farul Constanța a remizat în urma disputei cu Oțelul, scor 0-0.

Recent, Gică Hagi a vorbit despre planurile de viitor ale echipei, precizând că elevii săi au șanse să bifeze încă o reușită. În schimb, FC Botoșani a fost învinsă de Oțelul, meciul fiind încheiat cu scorul de 3-2.

Totodată, moldovenii au pierdut și în urma duelului cu Poli Iași. Disputa a fost una tensionată și s-a încheiat cu scorul de 1-0.