Spectacol total în „Derby della Madonnina”! Inter și Milan au dat recital pe „San Siro” | VIDEO

Internazionale a câștigat, aseară, derby-ul cu marea rivală AC Milan. Deși „Diavolii” au condus cu 2-0, trupa lui Antonio Conte a revenit spectaculos și s-a impus în final cu 4-2.

AC Milan a început în forță în „Derby della Madonnina”, iar primul gol al „Diavolilor” a venit în minutul 40, prin Ante Rebic, din assist-ul lui Zlatan Ibrahimovic. În prelungirile primei reprize, „Ibra” a dus scorul la 2-0, după ce a reluat cu capul în poarta lui Padelli.

După doar 6 minute de la fluierul de start al reprizei secunde, Inter a redus din diferență prin Brezovic. Egalarea a venit după doar două minute, prin Vecino, iar marele duel de pe „San Siro” devenise din nou strâns.

Gazdele s-au desprins pe tabelă în minutul 70. De Vrij a marcat cu capul o minge centrată din corner și stadionul a izbucnit. Tabela de marcaj s-a oprit la scorul de 4-2. În minutul 90+3, Romelu Lukaku a înscris cu capul, din careu, și, astfel, Inter a reușit o victorie uriașă în fața rivalei. Totodată, Inter a urcat și pe primul loc în clasamentul din Serie A. (FOTO: Facebook/Inter)