România, catastrofală în meciul cu Muntenegru. Rezultate șocante în Europa. Ungaria a pulverizat Anglia sursa: facebook.com/NationalaRomanieiOfficial

România a fost pusă la respect, încă o dată, de Muntenegru. Marți seară, „tricolorii” au pierdut la scor de neprezentare în fața ex-iugoslavilor, după ce în tur cedaseră cu 0-2. Jocul a găzduit de arena din „Giulești”.

Naționala de fotbal a României a fost zdrobită pe teren propriu, marți, în Liga Națiunilor, de reprezentativa din Muntenegru, scor 3-0. Un alt meci catastrofal făcut de elevii lui Edi Iordănescu, care pierduseră și în tur cu scorul de 0-2. Toate golurile au fost marcate de Stefan Mugosa, cel care a deschis scorul în minutul 42, apoi a punctat, în a doua repriză, în 56 și 63. În cealaltă partidă a grupei, Bosnia a trecut de Finlanda, pe teren propriu, scor 3-2.

După 4 etape, clasamentul arată astfel: 1: Bosnia 8p, 2. Muntenegru 7p, 3. Finlanda 4p, 4. România 3p.

Două rezultate șocante s-au înregistrat în Liga Națiunilor, marți seară. Ungaria a umilit Anglia, în deplasare, scor 4-0, iar Germania a învins Italia cu scorul de 5-2!