Răzvan Marin, decisiv în calificarea lui Standard în finala Cupei Belgiei | VIDEO

Răzvan Marin (21 de ani) trece printr-o formă excelentă de joc în Belgia, iar aseară a contribuit din plin la calicarea lui Standard Liege în ultimul act al Cupei.

Standard a cedat cu scorul de 2-3 pe terenul lui celor de la Club Brugge, dar în ciuda înfrângerii s-a calificat în finala Cupei Belgiei (scor 6-4 la general pentru Standard, după 4-1 în turul semifinalelor).

Românul a oferit assist-ul în urma căruia Standard a înscris primul gol al jocului, prin Orlando Sa, în minutul 5. Acesta a punctat cu o lovitură de cap, după o centrare din corner a lui Marin. Trupa din Liege a mai marcat prin Edmond (în minutul 72), în timp ce pentru gazde au înscris (42), Diaby (63) și Clasie (76).

Iată rezumatul partidei Club Brugge - Standard Liege, 3-2:

Răzvan Marin a mai oferit o poză de gol și în meciul tur, când Standard s-a impus cu 4-1. În finala Cupei Belgiei, gruparea din Liege o va întâlni pe Genk, meicul fiind programat pe 17 martie.