Novak Djokovici a strălucit la Miami. Sârbul l-a ridiculizat pe Andy Murray în setul decisiv al finalei

Novak Djokovici a câștigat finala masculină din cadrul turneului de tenis de la Miami, după ce, duminică, l-a învins pe britanicul Andy Murray, scor 7-6(3), 4-6, 6-0.

Novak Djokovici și Andy Murray au oferit un meci spectaculos doar în primele două acte ale finalei de la Miami (SUA). Sârbul și-a adjudecat primul set în tie-break, scor 7-6(3), apoi britanicul a revenit și s-a impus în cel de-al doilea, scor 6-4. În „decisiv”, pe teren nu a mai existat decât jucătorul sârb, care a pus mâna pe trofeu după ce a învins cu 6-0. Lider în clasamentul ATP, Djokovici a reușit pentru a treia oară să se impună în același an, în cadrul competițiilor de la Indian Wells și Miami. El mai bifase victorii „duble” în 2011 și anul trecut.