LIGA I. Petrolul Ploiești - Astra Giurgiu, 0-1. „Lupii” au ratat două lovituri de pedeapsă și rămân pe ultimul loc al clasamentului

Petrolul Ploiești a pierdut meciul disputat, duminică, pe teren propriu, cu Astra Giurgiu, scor 0-1, la debutul antrenorului Eusebiu Tudor.

Cu un nou antrenor pe banca tehnică, Eusebiu Tudor, Petrolul Ploiești a fost învinsă, în această seară, de Astra Giurgiu, scor 0-1, într-o partidă ce a contat pentru etapa a 9-a a Ligii I. Oaspeții au deschis scorul în minutul 35, prin Dandea, iar două minute mai târziu, ploieșteanul Dacian Varga nu a putut să-l învingă pe Silviu Lung junior de la punctul cu var. În partea a doua, Petrolul a mai beneficiat de un penalty, dar Laurențiu Marinescu n-a nimerit poarta. După runda a 9-a, „lupii” rămân pe ultima treaptă a clasamentului, cu un singur punct, în timp ce Astra este lider, cu 20 de puncte.