LIGA I. Dinamo se SCUFUNDĂ VERTIGINOS. „Câinii” au pierdut la scor de NEPREZENTARE meciul cu CFR Cluj

Dinamo a fost învinsă, luni, pe teren propriu, de CFR Cluj, scor 0-3, într-o partidă din etapa a 18-a a campionatului intern.

Dinamo n-a avut replică în confruntarea cu CFR Cluj, pe care a pierdut-o la scor de neprezentare, în etapa a 18-a a Ligii I Betano. Oaspeții au marcat în prima repriză prin Alexandru Păun (36) și au mai punctat în repriza secundă datroită lui Emmanuel Culio (51 - penalty) și George Țucudean (83). CFR Cluj este lidera clasamentului, cu 39 de puncte, Dinamo se află pe poziția a 11-a cu 18 puncte. Dan Nistor este resemnat și anunță că formația din Ștefan cel Mare nu se va califica în play-off.

„Se pare că istoria de anul trecut se va repeta. Vom juca din nou în play-out. Mai sunt etape, dar eu sunt corect. La cum ne prezentăm trebuie să fim sinceri. Dacă intrăm în play-off va fi un miracol. Rednic este un antrenor foarte bun, dar nu poate dânsul singur să intre în teren. Noi trebuie să jucăm. Facem haz de necaz, dar este o situație urâtă, foarte urâtă", a spus Nistor la Digi Sport.