LIGA EUROPA. Meciuri SPECTACULOASE în prima manșă a „sferturilor”. S-au marcat 14 goluri în patru partide, Lazio și Arsenal s-au impus detașat

Lazio Roma a câștigat cu scorul de 4-2 confruntarea disputată, joi, pe teren propriu, cu Red Bull Salzburg, în prima manșă a „sferturilor” Ligii Europa.

Lazio Roma și Red Bull Salzburg au fost protagonistele celei mai spectaculoase partide din prima manșă a „sferturilor” Ligii Europa. Italienii s-au impus pe „Stadio Olimpico”, scor 4-2, după ce austriecii au reușit să egaleze de două ori. Iată rezultatele înregistrate joi:

Lazio - Salzburg 4-2 Senad Lulici (8), Marco Parolo (49), Felipe Anderson (74), Ciro Immobile (76) / Valon Berisha (30 - penalty), Takumi Minamino (71)

Atletico Madrid - Sporting Lisabona 2-0 Koke (1), Antoine Griezmann (40)

Leipzig - Marseille 1-0 Timo Werner (45+1)

Arsenal - ȚSKA Moscova 4-1 Aaron Ramsey (9 și 28), Alexandre Lacazette (23 și 35) / Aleksandr Golovin (15)