LIGA EUROPA. Astra - AZ Alkmaar, 3-2. Echipa lui Șumudică a întors INCREDIBIL meciul și s-a impus la limită

Astra Giurgiu a câștigat, scor 3-2, meciul jucat, joi, pe teren propriu, cu olandezii de la AZ Alkmaar, în prima manșă a play-off-ului Ligii Europa.

Astra Giurgiu s-a impus cu scorul de 3-2 în prima manșă a play-off-ului Ligii Europa, în meciul disputat, joi, acasă, cu formația olandeză AZ Alkmaar. Elevii lui Marius Șumudică au început dezastruos întâlnirea și s-au văzut conduși cu scorul de 0-2, după ce batavii au punctat prin Henriksen (11) și Janssen (13). Astra n-a dezarmat și a întors meciul până la pauză. Mai întâi, Boldrin a redus din diferență, în minutul 25, Alibec a egalat cu cinci minute înaintea finalului reprizei, iar Dandea a stabilit scorul final 45+3. Meciul retur se va disputa în Olanda, săptămâna viitoare.