LIGA CAMPIONILOR. Manchester United, VICTORIE FANTASTICĂ la Juventus. Trupa lui Mourinho a întors meciul în ultimele 4 minute. Rezultatele de miercuri

Manchester United s-a impus, miercuri, pe terenul italienilor de la Juventus Torino, scor 2-1, într-o partidă din runda a 4-a a grupelor Ligii Campionilor.

Manchester United a obținut o victorie de răsunet, în deplasare, cu Juventus Torino. Gazdele au condus cu 1-0, dar oaspeții au întors meciul în final. Tot miercuri, Manchester City a reușit scorul etapei a 4-a, 6-0 cu Șahtior Donețk. Iată rezultatele:

GRUPA E

Ajax - Benfica 1-1 Jonas (29) / Tadici (61)

Bayern - AEK Atena 2-0 Lewandowski (31 - penalty și 71)

Clasament: 1. Bayern 10p, 2. Ajax 8p, 3. Benfica 4p, 4. AEK 0p

GRUPA F

Manchester City - Șahtior 6-0 David Silva (13), Jesus (24 și 72 - ambele din penalty și 90+2), Sterling (49), Mahres (84)

Lyon - Hoffenheim 2-2 Fekir (19), Ndombele (28) / Kramarici (65), Kaderabek (90+2)

Clasament: 1. Manchester City 9p, 2. Lyon 6p, 3. Hoffenheim 3p, 4. Șahtior 2p

GRUPA G

Viktoria Plzen - Real Madrid 0-5 Benzema (21 și 37), Casemiro (23), Bale (40), Kroos (67)

ȚSKA Moscova - AS Roma 1-2 Sigurdsson (50) / Manolas (4), Pellegrini (59)

Clasament: 1. Real Madrid 9p, 2. AS Roma 9p, 3. ȚSKA 4p, 4. Plzen 1p

GRUPA H

Juventus - Manchester United 1-2 Ronaldo (65) / Juan Mata (86), Bonucci (90 - autogol)

Valencia - Young Boys Berna 3-1 Mina (14 și 42), Soler (56) / Assale (37)

CLasament: 1. Juventus 9p, 2. Manchester United 7p, 3. Valencia 5p, 4. Young Boys 1p