FOTBAL EUROPEAN. Meci FANTASTIC făcut de Manchester United în Premier League. Trupa lui Mourinho a marcat de 3 ori în 4 minute

Manchester United a învins-o, sâmbătă, pe Swansea, în deplasare, scor 4-0, într-o confruntare din etapa a 2-a a Premier League.

Manchester United s-a impus cu scorul de 4-0 în meciul disputat, sâmbătă, în deplasare, cu galezii de la Swansea, în runda a doua a campionatului Angliei. Elevii lui Jose Mourinho au deschis scorul în minutul 45, prin Eric Bailly, dar s-au desprins în finalul meciului, atunci când au punctat de 3 ori în 4 minute datorită lui Romelul Lukaku (80), Paul Pogba (82) și Anthony Martial (84). Tot sâmbătă, FC Liverpool a trecut pe teren propriu de Crystal Palace, scor 1-0, gol înscris de Sadio Mane (73).