FOTBAL EUROPEAN. Meci de SENZAȚIE pe „Anfield Road”. Liverpool și Tottenham și-au ținut fanii într-o tensiune FANTASTICĂ

Liverpool și Tottenham au încheiat nedecis, scor 2-2, meciul jucat, duminică, pe „Anfield Road”, în cadrul etapei a 26-a a campionatului Angliei.

Liverpool și Tottenham au oferit o nouă porție de spectacol total, specific Premier League. Duminică, pe „Anfield Road”, cele două echipe au încheiat meciul la egalitate, scor 2-2, iar finalul a fost unul dramatic. „Cormoranii” au deschis repede scorul, în mintul 3, datorită lui Mohamed Salah. În minutul 80, oaspeții au revenit datorită lui Victor Wanyama, și puteau trece în avantaj. Însă, în minutul 87, Harry Kane a irosit o lovitură de la 11 metri. Același Salah și-a adus echipa în avantaj, în minutul 90+1, pentru ca 4 minute mai târziu, Kane să-și ia revanșa tot de la punctul cu var. Liverpool ocupă locul al 3-lea, cu 51 de puncte, Tottenham este 5, cu 49.