FOTBAL EXTERN. Florin Andone a marcat într-un MECI NEBUN pe „ El Riazor” | VIDEO

Deportivo La Coruna a pierdut, astăzi, duelul de pe teren propriu, cu Real Sociedad, scor 2-4. Marcatorul golului secund al gazdelor a fost Florin Andone.

Meci nebun pe „El Riazor”, în La Liga. În doar într-un singur minut, oasepții au reșit să modifice tabela la scorul de 0-2. Juanmi a deschis scorul în minutul 3, iar apoi Illarramendi a majorat diferenţa în minutul 4. Până la pauză, „SuperDepor” a redus din diferență prin Adrian, în minutul 27. Același Adrian a fost cel care i-a pasat decisiv lui Flroin Andone, în minutul 50, iar atacantul român a dus scorul la 2-2. Acesta este, de altfel și primul gol marcat de Andone în actuala stagiune din La Liga. Românul nu a prins finalul meciului, iar în minutul 71 a fost înclocuit cu Bakkali.

Aproape de sfârșitul timpului regulamentar, oaspeții au dat lovitura. Diego Llorente (min. 83) şi din nou Illarramendi (min. 86) au reușit să marcheze, iar Real Sociedad a bifat a treia vicotire din tot atâtea meciuri.

Mai mult, la această partidă, Costel Pantilimon a fost rezervă pentru Deportivo La Coruna.

VIDEO cu golul reșit de Andone (min. 3:21)