FC Barcelona, înfrângere uimitoare în semifinalele Supercupei Spaniei. Catalanii au ratat trofeul

Atletico Madrid au învins-o pe FC Barcelona, în semifinalele Supercupei Spaniei și va lupta pentru trofeu cu Real

FC Barcelona a fost învinsă, joi, în semifinalele Cupei Spaniei, scor 2-3, de Atletico Madrid, într-o partidă disputată pe „King Abdullah Sports City” din Arabia Saudită. După o primă repriză fără goluri, madrilenii au deschis scorul prin Koke, în minutul 46.

Barcelona a întors rezultatul, datorită realizărilor lui Lionel Messi (51) și Antoine Griezmann (62). Însă, elevii lui Diego Simeone au întors fantastic pentru că au punctat prin Alvaro Morata (81 - penalty) și Angel Correa (86). Duminică, de la ora 20.00, Atletică va lupta pentru trofeu împotriva concitadinilor de la Real, care s-au calificat după ce au învins-o pe Valencia, scor 3-1.